Distribuirea laptelui praf

Activitatea se derulează la finalul lunii, de regulă în ultima săptămână.

Pentru luna noiembrie 2008, activitatea de distribuire a laptelui praf pentru municipiul Timișoara se face pe str. Platanilor nr. 2 (intrarea prin spatele grădiniței nr.31), în perioada 24.11 -28.11.2008. Programul cu publicul este următorul: luni, miercuri, vineri 8.30 - 13, marți, joi 8.30 - 13 și 15- 17. Acte necesare pentru ridicarea laptelui praf: actul de identitate al unui părinte, certificatul de naștere al copilului, rețetă dublă eliberată de medicul de familie, numai pentru luna în curs.

Laptele neridicat într-o lună nu se reportează în luna următoare.

Relații suplimentare se pot obține direct la sediul Serviciului pentru Protecția Copilului și Familiei din str. Platanilor nr. 2, tel. 214572.

Persoană de contact pentru Municipiul Timișoara Cifor Claudia-Monia.