Aniversarea trimestrială a vârstnicilor
Beneficiarii s-au bucurat de tortul aniversar și de programul de muzică populară, susținut pentru ei.

În data de 09.06.2010 la Centrul de zi “Sfinții Mihail și Gavril” din cadrul Serviciului pentru Protecția Socială a Persoanelor Vârstnice, Direcția de Asistență Socială Comunitară Ti­­­mișoara, a avut loc aniversarea trimestrială a “bunicilor”.
Beneficiarii s-au bucurat de tortul ani­versar și de programul de muzică populară susținut de Casa de Cultură Timișoara.
Grupul Vocal al Centrului de zi “Sf. Mihail și Gavril” i-a încântat pe beneficiari, dar și pe invitați cu cele trei melodii dedicate aniversaților născuți în lunile aprilie, mai și iunie.
La finalul evenimentului aniversații au primit cadouri, dar și un sincer “La mulți ani” din partea colegilor și invitaților.
La Centrul de zi “Sfinții Mihail și Gavril” din cadrul Serviciului pentru Protecția Socială a Persoanelor Vâr­stnice, Direcția de Asistență Socială Comunitară Timișoara, sunt organizate periodic astfel de sărbătoriri, care aduc un strop de bucurie în inimile celor aniversați, cu atât mai mult cu cât mulți dintre cei care împlinesc o anumită vârstă sunt persoane singure și nu prea au cine să le ofere clipe speciale în momente deosebite din viața lor.