Club pentru persoanele vârstnice
Vor fi funcționale o sală pentru Consiliul Seniorilor și una pentru derularea activităților specifice celor de vârsta a treia.
Viceprimarul Adrian Orza a anunțat că s-a finalizat amenajarea spațiului de pe bdul General Dragalina nr. 38-42, unde va funcționa un club destinat persoanelor în vârstă. Clubul va conține o sală pentru Consiliul Seniorilor și o sală pentru derularea activităților de club al persoanelor vârstnice. De asemenea, pentru cei înscriși în club, va funcționa un cabinet de medicină generală și unul stomatologic, precum și o sală de sport unde va lucra un kinetoterapeut. Accesul în club se va face pe bază de legitimație, eliberată în urma prezentării buletinului de identitate care să ateste domiciliul în Timișoara, talon de pensie și aviz epidemiologic că nu suferă de boli contagioase. Momentan, până la finalizarea echipării cu mobilier a clubului, nu se fac înscrieri. Reamintim faptul că, în momentul de față în zilele de marți și joi funcționează cluburi cu acces liber la centrele de zi de pe str. Telegrafului și Sever Bocu, care sunt deschise pentru vârstnicii din comunitate, și care nu sunt membri ai centrelor de zi.
Relații la telefon: 0256/490.286, 0356/413.362.