Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice

În data de 30.09.2011, începând cu ora 11,00,  la  Sala Adam Muller Guttenbrunn din Timișoara, str. Ghe. Lazăr, nr. 10-12, se va desfășura Spectacolul Aniversar organizat cu ocazia Zilei Internaționale a Persoanelor Vârstnice.

Evenimentul este organizat de Serviciul pentru Protecția Socială a Persoanelor Vârstnice, din cadrul Direcției de Asistență Socială Comunitară Timișoara – Consiliul Local al Municipiului Timișoara.

Programul va fi susținut de beneficiarii Centrelor de zi ,,Sf. Mihail și Gavril” și ,,Sf. Constantin și Elena” care vor participa la eveniment cu momente de poezie și scenete, de membrii Asociației Seniorilor care vor prezenta dansuri moderne, de elevii Grădiniței nr. 24, de corul C.A.R.P. precum și de studenți ai Conservatorului din Timișoara.
La eveniment vor fi invitați sponsori, oficialități, colaboratori ai Serviciului precum și toate persoanele vârstnice din comunitate.

Șef Serviciu pentru Protecția Socială a Persoanelor Vârstnice
Maria Ciurcaș