Aniversare trimestrială la Centrul de zi
Miercuri, 29 mai 2013, la ora 11.00, la Centrul de zi “Sfinții Arhangheli Mihail și Gavril” cu  sediul în Timișoara, Calea Sever Bocu nr.44A, din cadrul Serviciului pentru Protecția Socială a Persoanelor Vârstnice, Direcția de Asistență Socială Comunitară Timișoara, va avea loc Aniversarea Trimestrială a bunicilor născuți în lunile aprilie, mai și iunie.

La eveniment sunt invitați sponsori, oficialități, colaboratori ai serviciului, beneficiari ai Centrelor de Zi Alzheimer (str. V. Alecsandri nr.6), „Sf. C-tin și Elena”(str. Telegrafului nr.8) și ai Clubului de pensionari ,,Buna Vestire,, (B-dul Gen. I. Dragalina nr.38-42).

Beneficiarii, împreună cu participanții, se vor bucura de programul artistic oferit de copiii Grădiniței nr.20, Grupul Coral ,,Flores,, de la Palatul Copiilor, dar și poezii, cântece și dansuri prezentate de bunici.

Șef Serviciu pentru Protecția Socială a Persoanelor Vârstnice,
Maria Ciurcaș