Ajutoare pentru sinistrații din Galați
În urma discuțiilor telefonice cu autoritățile locale din Galați, Primăria Municipiului Timișoara a organizat o acțiune de strângere de ajutoare de la firme pentru sinistrați.

Astfel, astăzi, 25 septembrie 2013 trimitem pentru populația sinistrată două tiruri cu ajutoare, care conțin apă plată și apă minerală, donate de  Rio Bucovina, Coca Cola Hellenic, Phoenix  Apă Minerală Buziaș, Appolini Company SRL- Perenna, Retim SA, APTE 2002 și OTZ SRL.

Săptămâna viitoare va mai pleca un tir cu făină, donată de Cerealcom și Exclusiv Agroline. Produsele vor fi predate autorităților locale, care vor împărți persoanelor afectate de inundații apa minerală, apa plată și pâine făcută din făina donată de municipiul Timișoara, în cadrul acestei acțiuni umanitare inițiată de Primărie.

Nicolae Robu,
Primarul Timișoarei