Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice
În data de 3 octombrie 2016, începând cu ora 11:00, la Sala Adam Muller Guttenbrunndin Timișoara, str. Ghe. Lazăr nr. 10-12, se va desfășura Spectacolul Aniversar organizat cu ocazia Zilei Internaționale a Persoanelor Vârstnice.

Evenimentul este organizat de Serviciul pentru Protecția Socială a Persoanelor Vârstnice, din cadrul Direcției de Asistență Socială Comunitară Timișoara – Consiliul Local al Municipiului Timișoara.

Programul va fi susținut de beneficiarii Centrului de Zi ,,Sf. Arh. Mihail și Gavril”, membrele Asociației Seniorilor din Timișoara și elevii Școlii cu clasele I-VIII ”Sf. Maria”, care vor prezenta momente inedite de poezie, cântece, dansuri și prezentare a produselor confecționate în cadrul Centrului de zi .

La eveniment sunt invitați sponsori, oficialități și colaboratori ai Serviciului.

Director Executiv Adjunct,
Gabriela Cristina Curuț