Logo Primaria Timisoara

Primăria Municipiului Timișoara

Înscrieri la Festivalul Timfloralis

Primăria Municipiului Timișoara, prin Casa de Cultură a Municipiului, organizează în perioada 24 aprilie – 26 aprilie 2020, festivalul Timfloralis având tematica acestui an “Floral Paradise”. Deoarece festivalul este unul emblematic pentru orașul nostru dorim ca și latura comercială să fie una la cele mai înalte standarde. Piața Libertății va găzdui și în acest an, pe lângă componenta expozițională și un segment economic cu desfacere de produse și accesorii florale. Participanții sunt obligați să respecte și să evidențieze tematica festivalului în desfășurarea și aspectul standurilor.

Operatorii economici interesați de a participa la Festivalul Timfloralis pot depune în perioada 3 februarie- 3 aprilie 2020, în format electronic pe adresa [email protected], următoarele documente ce condiționează strict participarea la eveniment:

1.    lista cu produsele comercializate;
2.    poze ale produselor comercializate;
3.    copie xerox după actele firmei;
4.    precizare detalii referitoare la necesarul tehnic ce va fi asigurat de către Casa de Cultură în funcție de disponibilități: număr mese necesare (tip festival), bănci, pavilioane (3 m x 3 m, fără pereți), racord la curent electric;
5.    copie certificat producător flori vizat la zi / copie Certificat unic de înregistrare firmă (cu obiect de activitate specific evenimentului);
6.    copie carte identitate reprezentant legal;
7.    taloanele mașinilor ce vor face aprovizionarea ( accesul mașinilor în zona restricționată circulației se va face exclusiv pe baza taloanelor depuse la data înscrierii )

Atașăm regulamentul de organizare și funcționare a Festivalului Timfloralis.

Documentele transmise în afara perioadei de înscriere nu vor fi luate în considerare.
    
Casa de Cultură a Municipiului Timișoara

Regulament