stema municipiului timisoara
ROMÂNIA
Județul Timiș
PRIMĂRIA MUNICIPIULUI TIMIȘOARA
B-dul C. D. Loga nr. 1, 300030 Timișoara
Tel/fax: +40 256 204886
E-mail: primariatm@primariatm.ro
Internet: www.primariatm.ro
Call-Center: telefon 969, luni-vineri între orele 08-22

Programul detaliat al Festivalului Vinului 2018
18.10.2018


După cum am specificat în comunicatele de presă anterioare, ediția a XVIII-a a Festivalului Vinului se va desfășura în acest an în Piața Victoriei din Timișoara, în organizarea Primăriei Timișoara, antrenând prezența a numeroși producători de vinuri și a artiștilor ce vor crea un ambient plăcut.

Vă prezentăm în cele ce urmează programul detaliat al celor 3 zile de activități culturale:  

Vineri 26 octombrie 2018
17.00 Ansamblul folcloric “PUSTA BANATULUI” al Asociației Culturale “Pusta Banatului”, soliști: Dolores Dongea, Adriana Coste, Claudiu Tarnaceanu, conducerea muzicala Cristi Ciortan, coregrafia Dolores Dongea și Flavius Draghia.
17.45 Bachus și prințesele bacante
18.00 Deschiderea oficială a festivalului
18.15 Ansamblul folcloric“DOINA TIMIȘULUI” al Casei de Cultură a Studenților din Timișoara și soliștii Stana Stepanescu, Anca Pantaru, coregraf prof. Marius Ursu,conducerea muzicală Dorian și Liviu Sicoe
19.10 Ansamblul folcloric “ GHIOCELUL” al Casei de Cultură din Giroc și soliștii Maria Bortun, Loredana Sur, coregrafi Victor Jicheran, Ionel Sipos și Gălușcă Alexandru,conducerea muzicală prof.Adrian Safta.
19.50 Ansamblul folcloric “ IZVORAȘUL” al Casei de Cultură din Buziaș, soliști: Cornelia Lupulescu, Ramona Torzan-Gombos, Raluca Stanca, Oana Stanca și Sebastian Ramneantu, conducerea muzicală prof.Silviu Drăgan
20.40 Ansamblul folclori ,,Ljubomir Ivanovic Gedza” din Kovacevac.
21.10 Ansamblul folcloric “TIMIȘUL” al Casei de Cultură din Timișoara, soliști vocali: Nicu Novac, Carmen Popovici, Dumitru Stoicanescu, Dana Gruescu, Doriană Talpeș, Ianas Roma, coregraf Toma Frentescu și Maria Dudău, conducerea muzicală prof.dr Deian Galetin

Prezentator: Daniela Bacila

Sâmbăta 27 octombrie 2018
Ora 17:00 – Cromatik Voice
Ora 18:00 – Facultatea de Muzică Timișoara
Ora 19:00 – Stage5 Band
Ora 20:00 – Alpha Team
Ora 20:45 – Death Saw (Serbia)
Ora 21:45 – Proconsul

Prezentator: Florin Mihoc
 

Duminică 28 octombrie 2018
Ora 17:00 – Incubatorul de Artă
Ora 18:00 – Ionuț Cucu DJ
Ora 19:30 – Pseudonym
Ora 20:30 – Phaser
Ora 21:30 – Pragu de Sus

Prezentator: Florin Mihoc
 
Biroul Organizare Evenimente