Logo Primaria Timisoara

Primăria Municipiului Timișoara

Program privind salubrizarea stradală

Prin prezenta vă aducem la cunoștiință programul de lucru privind salubrizarea stradală suplimentară –spălat manual, măturat manual și întreținere – Zona de Nord și Zona Sud în perioada  6.09 – 11.09.2021.

Anexa  18  – Program privind salubrizarea stradală –spălat manual, măturat manual și întreținere – Zona de Nord și Zona Sud – 

  • ZONA – NORD (incluzând Centrul).
  •  

Luni 6.09.2021.

 Str. Molidului

 Str. I. Vâlceanu

 Str. Pomiculturii

 Str. Carol Davila

 

Marți 7.09.2021.    

 Str. Holdelor

 Str. Louis Pasteur

 Str. Lucian Georgevici

 Str. Ion Mincu

 

Miercuri 8.09.2021.                                                           

 Str. Constantin Motru

 Str. Ion Roată

 Str. Volta

Str. Ion Mărăştean

 

Joi  9.09.2021. 

 Str. Leandrului

 Str. Lirei

 Str. Amiciţiei

Str. Dumitru Osman

 

Vineri  10.09.2021 sau  Sămbătă 11.09.2021

 (spălat manual )

Piața Libertății

Str. Victor Vlad Delamarina

Str. Mărășești

Piața Unirii

Str.  General Eremia Grigorescu

Str. Emanoil Ungureanu

Str. Gheorghe Lazăr (Pietonal)

Str. Alba Iulia

Piața Victoriei

  • ZONA – SUD.
  •   

Luni 6.09.2021.   

 Str. Gh. Cotosman

 Str. Letea

 Str. Ariadna

 

 

Marți 7.09.2021.                                                                 

 Str. Panselelor

 Str. Ioachim Miloia

 

 

 

Miercuri 8.09.2021. 

Str. Victor Valcovici

 Str. Arcidava

 

 

 

Joi  9.09.2021.

 Str. Progresul

 Str. W. Shakespeare

 Str. Vânătorilor

 

 

Vineri 10.09.2021

Str. Galileo Galilei

 Str. Herculane

Nota

În caz de vreme nefavorabilă, lucrarile vor fi  reprogramate.

În funcție de complexitatea situațiilor întâlnite  pe străzile pe care se efectuează operațiunile de salubrizare, intervalul orar 7.00 -14.00,  poate fi decalat sau modificat

Se vor efectua operațiunile de salubrizare  care  pot fi executate  în ordinea și succesiunea acestora, funcție de situația întâlnită pe teren.

Program privind salubrizarea stradală

Anexa  10  – Program privind salubrizarea stradală –măturat manual,  spălat manual și întreținere – Zona de Nord și Zona Sud –  12.07.2021 – 17.07.2021

  • ZONA – NORD (incluzând Centrul)

 

Luni 12.07.2021.                                                                 

 Str. Florin Medeleț

 Str. Boema

Str. Rigoletto                                                         

 Str. Rapsodiei

 Str. Norma

 Str. Nichita Stănescu

 

Marți 13.07.2021.    

 Str. Anton Seiller

 Str. Andrei Mureșanu

 Str. Dimitrie Bolintineanu

 Str. Gheorghe Barițiu

 Str. Gelu

 Str. Constantin Olănescu

 Str. Nufăr

 

Miercuri 14.07.2021.                                                           

 Str. Horea Creangă

 Str. Constantin Iotzu

 Str. Ion Ionescu de la Brad

 Aleea Baghetei

 Aleea Bălți

 Intrarea Aca de Barbu

                                                                                      

Joi  15.07.2021. 

 Str. Horea Măcelaru

 Aleea Balcic

 Intrarea Iasomiei

 Intrarea Sunetului

 Str. Silistra

Str Ecoului

Str Martir Silviu Motohon

 

Vineri  16.07.2021 sau Sămbătă 17.07.2021   (spălat manual)

Piața Libertății

Str. Victor Vlad de la Marina

Str. Mărășești

Piața Unirii

Str.  General Eremia Grigorescu

Str. Emanoil Ungureanu

Str. Gheorghe Lazăr (Pietonal)

Str. Alba Iulia

Piața Victoriei

  • ZONA – SUD.  

                                                  

Luni 12.07.2021.                                                                   

 Str. Surorile Martir Caceu

 Str. Carpați

 Str. Wiliam Konrad Rontgen

 Piața  Sfăntul Iosif cel  Nou

 Str. Bucegi

Intrarea Pădurarilor

 

Marți 13.07.2021.                                                                 

 Str. Stejarul

 Str. Bradul

 Str. Profesor Doctor Păunescu Podeanu

 Str. Cărturarilor

 Str. Martir Cristina Lungu

Str. Feleacului

 

 

Miercuri 14.07.2021.                                                          

 Str. Retezat

 Str. Anghel Saligny

 Str. Craiova

 Aleea  Sportivilor

Str. Gladiolelor

Str. Vălcea

 

Joi  15.07.2021.                                                                   

 Str. Constanța

 Str. Diana

 Str. Minerva

 Str. Mihail Jora

 Str. Ion Vidu

 Aleea Studenților

 

 

Vineri 16.07.2021

 Str. Bela Bartok

 Str. Plautius Andronescu

 Str. Petre Rămneanțu

 Str. Ion Curea

 Str. Traian Lalescu

 Str. Sfănta Rozalia

Nota

  • În caz de vreme nefavorabilă, lucrarile vor fi  reprogramate.
  • În funcție de complexitatea situațiilor întâlnite  pe străzile pe care se efectuează operațiunile de salubrizare, intervalul orar 7.00 / 14.00,  poate fi decalat sau modificat
  • Se vor efectua operațiunile de salubrizare  care  pot fi executate  în ordinea și succesiunea acestora, funcție de situația întâlnită pe teren.

Program privind salubrizarea stradală

Anexa  9  – Program privind salubrizarea stradală –măturat manual și întreținere – Zona de Nord și Zona Sud – 

  • ZONA – NORD (incluzând Centrul).

 

Luni 5.07.2021.                                                               

 Str. Martir Petru Domășneanu

 Str. Martir Spiru Blănaru

 Str. Regimentul 6 Artilerie Grea

 Intrarea Martir Petre Mutașcu

 Str. Balta Verde

Str. Iancu Brezeanu

 

Marți 6.07.2021.    

 Str. Martir Remus Tăsală

 Str. Salciei

 Str. Madrid

 Aleea Cascadei

 Str. Suceava

 Str. Dumitru Ivanovici Mendeleev

 

Miercuri 7.07.2021.                                                           

 Str. Johann Sebastian Bach

 Str. Dinu Lipatti

 Intrarea Zenit

 Str. Dornei

 Str. Academician Sextil Pușcariu

 Str. Pavel  Rotariu

                                                                                        

Joi  8.07.2021. 

 Str. Gheorghe Cucu

 Str. Făgăraș

 Str. Toplița

 Str. Sibiu

 Str. Cișinău

 Str. Franio Zoltan

  

Vineri 9.07.2021  sau  Sămbătă 10.07.2021  

Piața Libertății

Str. Victor Vlad de la Marina

Str. Mărășești

Piața Unirii

Str.  General Eremia Grigorescu

Str. Emanoil Ungureanu

Str. Gheorghe Lazăr (Pietonal)

Str. Alba Iulia

Piața Victoriei

  • ZONA – SUD 

                                                   

Luni 5.07.2021.                                                                   

 Str. Cuvin

 Str. Cornelia Sălceanu

 Str. Ofcea

 Str. Charles Darwin

 Str. Mehadia

 Str. Barbu Iscovescu

 

Marți 6.07.2021.                                                                 

 Str. Socrate

 Str. Delfinului

 Intrarea Roma

 Str. Aurelianus

 Aleea Studenților

 Str. Daliei

 

Miercuri 7.07.2021.                                                          

 Str. Alexandru Vaida Voievod

 Str. Mioriței

 Str. Gloriei

 Str. Virgil Birou

 Str. Caraș

 Aleea Miniș

 

Joi  8.07.2021.                                                                   

 Intrarea Surduc

 Str. Milcov

 Str. Nicolinț

 Str. Vărădia

 Str. Leului

 Str. Lăutarilor

 

Vineri 9.07.2021

 Str. Johann Guttenberg

 Str. Satu Nou

 Str. Deliblata

 Str. Cerna

 Str. Someș

 Str. Crișul

Nota

  • În caz de vreme nefavorabilă, lucrarile vor fi  reprogramate.
  • În funcție de complexitatea situațiilor întâlnite  pe străzile pe care se efectuează operațiunile de salubrizare, intervalul orar 7.00 / 14.00,  poate fi decalat sau modificat
  • Se vor efectua operațiunile de salubrizare  care  pot fi executate  în ordinea și succesiunea acestora, funcție de situația întâlnită pe teren.

Program privind salubrizarea stradală

Program privind salubrizarea stradală – ras la rigolă, măturat manual,  spălat manual și întreținere – Zona de Nord și Zona Sud –  4

  • ZONA – NORD (incluzând Centrul)

 

Luni 31.05.2021.                                                            

Intrarea Cincinat Pavelescu

Str. Petru Vintilă

Str. Karoly Koș

Str. Martir Gemeinbardt

Str. Johan Wolf

Str. George Ardeleanu

 

Marți 1.06.2021.    

Str. Ioan Isac

Str. Eruo Kallai

Str. Corneliu Ursu

Str. Peter Jecza

Str. Alexandru Jebelanu

Str. Maria Dogaru

Str. Petre Bandu

 

Miercuri 2.06.2021.                                                           

Piața  Victoriei

Str. Alba Iulia

Parcare  Modex

Str. Lucian Blaga

Str. Ianoș Bolay

Str. Dimitrie Cantemir

Piața  Sf. Gheorghe

                                                                                          

Joi  3.06.2021. 

Piața Libertății

Str. Victor Vlad de la Marina

Str. Mărășești

Str. General Eremia Grigorescu

Str. Emil Ungureanu

Piața Unirii

Str. Gheorghe Lazăr ( pietonal )

 

Vineri 4.06.2021

Str. Martir Ion Miron

Str. Haga

Str. Leandrului

Aleea Lirei

Aleea Amiciției

Intrarea Martir Dumitru Osman

Aleea Martir Gheorghe Iosub

  • ZONA – SUD

                                                   

Luni 31.05.2021.                                                                   

 Str. Cosminului

 Str. Jozsef Attila

 Str. Apelor                                                    

 Intrarea Basmului

 Intrarea Martir Valentin Aparaschivei

 Str. Martir Constanti Gărjoabă

Intrarea Martir Slobodanca Ewinger

 

Marți 1.06.2021.                                                                 

 Str. Dositej Obradovici

 Str. Iovan Sterja Popovici

 Str. Teodor V. Păcățean

 Intrarea Martir Mihai Apro

 Intrarea Martir Angela Sava

 Str. Martir Ștefan  Mariș

Str. Martir Elena Nicoară

 

Miercuri 2.06.2021.                                                          

 Intrarea Joseph  Haydn

 Intrarea Georg Haendel

 Intrarea Georges Bizet

 Str. Alexandru Rogojan

 Str. Dr. Louis Țurcanu

 Str. Vasile Mioc

Intrarea Mihai Bănărescu

 

Joi  3.06.2021.                                                                   

 Str. Simens

 Str. Olarilor

 Intrarea Arhitect Cornel Liuba

 Str. Chevereșului

Bulevardul Industriei

 

Vineri 4.06.2021

Str. Grădinarilor

Str. Rotundă

Str. Ilia Repin

Str. Parcului

Str. Cocorilor

Str. Emil Gărleanu

Str. George Topărceanu

Nota

  • În caz de vreme nefavorabilă, lucrarile vor fi  reprogramate.
  • În funcție de complexitatea situațiilor întâlnite  pe străzile pe care se efectuează operațiunile de salubrizare, intervalul orar 7.00 / 14.00,  poate fi decalat sau modificat

Se vor efectua operațiunile de salubrizare  care  pot fi executate  în ordinea și succesiunea acestora, funcție de situația întâlnită pe teren.

Program privind salubrizarea stradală

Program privind salubrizarea stradală - măturat manual și întreținere, 05.04.-09.04.2021

Anexa 1  – Program privind salubrizarea stradală – măturat manual și întreținere – Zona de Sud –  2.

 

FORMAȚIA 2 – SUD

Luni 05.04.2021.

Str. Pădurarilor  

Intr.Sf. Iosif cel Nou de la Partoș

Str. Apateu

Str. Teodor V. Păcățean

Intr. Tiberiu Timișan Pop

 

Marți 06.04.2021.

Str. Atomului

Str. Industriei

Aleea Azurului

Str. Diaconu Coresi

Intr. Vega

           

Miercuri 07.04.2021.

Intr. Basmului

Intr. Vântului                        

Intr.  Vișinului                    

Str.  Meziad               

Str. Martirilor 1989 -Trotuare

 

Joi  08.04.2021.

Str. Alexandru Rogojan            

Str. Ana Lugojana  

Str. Claude Debussy

Str. Dr. Gheorghe Marinescu            

Str. Dr. Luis Țurcanu 

 

Vineri  09.04.2021.                                                 

Str. Memorandului

Str. Martir Ladislau Cysmarik

Str.  Martir Dumitru Juganaru

Intr. Iederei                                                                   

Str. Vlădeasa   

 

FORMAȚIA 3 – SUD

Luni 05.04.2021.

Piața Alexandru Mocioni

Str. Hărniciei                                                              

Intr. Munților                                                             

Str. Zărand                                                                 

Str. Emanuil Gojdu                                                    

 

Marți 06.04.2021.                                                                 

Aleea Gorniștilor                                                       

Aleea Gorunului                                                                                                                       

 Str. Științei

 Aleea Veveriței                                                          

 Aleea Cetinei                                                             

 Intr. Cerceilor                                                           

 Intr. Iorgovanului                                                  

 

Miercuri 07.04.2021.                                                          

Aleea Citadelei                                                             

Intr. Castanilor                                                           

Str. George Ranetti                                                     

Intr. Mierlei                                                                 

Intr. Sabinei                                                                 

Intr. Timotei Popovici      

 

Joi  08.04.2021.                                                                    

Intr. Virgil Simonescu                                                 

Spl. Sofocle                                                                    

Str. Răchitei                                                                 

Str. Maramureș                                                            

Str. Munci                                                                    

 

Vineri  09.04.2021.                                                           

Str. Dumitru Kiriac                                                      

Str. Lev Tolstoi                                                             

Intrarea Iederei

Str. Miron Costin

Str. Martir Gogu Opre.                                                         

 02.04.2021

Nota

  • În caz de vreme nefavorabilă, lucrarile vor fi  reprogramate.
  • În funcție de complexitatea situațiilor întâlnite  pe străzile pe care se efectuează operațiunile de salubrizare, intervalul orar 7.00 / 14.00,  poate fi decalat sau modificat.

Anexa 2  – Program privind salubrizarea stradală – măturat manual și întreținere – Zona de Nord – 2.

 

FORMAȚIA 4 – NORD

Luni 05.04.2021.  

Str. Agricultorilor            

Str. Cetatea Albă

Calea Circumvalațiuni – Trotuare.

Str. Dornei

Str. Ghe. Lazăr

 

Marți 06.04.2021.

Str. Balta Verde

Str. Ion Inculeț

Str. Loichiță Vasile

Str. Martir Petru Domășneanu

Str. Matei Basarab

 

Miercuri 07.04.2021.

Str. Adam Muller Gutenbrunn                

Str. Prof. Alexandru Cișmaș                         

Str. Stelelor

Str. Cugir

Str. Constantin Stere

 

Joi  08.04.2021.

Str. Alexandru Xenopol

Str. Mărginenilor

Str. Rarău

Str. Frații Buzești

Str. Iancu Brezianu  

 

Vineri  09.04.2021.

Str. Anvers

Str. Bruxelles

Str. Trifoiului

Str. Milos Crnjanski

Str. Lupeni

 

FORMAȚIA 5 – NORD                                                   

Luni 05.04.2021.                                                                   

Aleea Amiciției                                                               

Aleea Arcașilor                                                              

 Str. Giorgio Ostrogovich                                               

Str. Arh. Ion Mincu                                                        

Str. Foișor 

                                                                      

Marți 06.04.2021.                                                                 

Str. Luigi Galvani                                                          

Str. Haga                                                                         

Str. Eugen Pop                                                                

Str. George Bacovia                                                        

Str. Petru Olariu                                                             

 

Miercuri 07.04.2021.                                                          

Str. Ecoului                                                                      

Aleea Bălți                                                                        

Str. Mart. C-Tin Zăbulică                                              

Piața Petru Maior                                                            

                                                                                           

Joi  08.04.2021.                                                                   

Str. Acad. Remus Răduleț                                               

Str. Gheorghe Leahu                                                        

Str. Iosif Velceanu                                                             

Str. Nicolae Grivu                                                              

                                                                                             

 

Vineri  09.04.2021.                                                           

Str. Aurel Ciupe                                                                 

Str. Horia Hulubei                                                             

Str. Tristan Tzara                                                              

Str. Răsăritului                                                                   

Str. Constructorilor                                                            

 02.04.2021

Nota

  • În caz de vreme nefavorabilă, lucrarile vor fi  reprogramate.
  • În funcție de complexitatea situațiilor întâlnite  pe străzile pe care se efectuează operațiunile de salubrizare, intervalul orar 7.00 / 14.00,  poate fi decalat sau modificat.

Anexa 3  – Program privind salubrizarea stradală – măturat manual și întreținere – Zona CENTRALA – 2.

 

FORMAȚIA 1, CENTRU.

Luni 05.04.2021.  

Str. Piatra Craiului        

Str. Dr. Iosif Nemoianu

Str. Colonel Enescu

Str. Dr. Liviu Gabor

Str. Aurel Cosma

Str. Paris

 

Marți 06.04.2021.

Str. Mihai Eminescu

Bv. C. D. Loga

Str. Acad. Alexandru Borza

Str. Patriarh Miron Cristea

Str. Silviu Bejan

Str. Gheorghe Andrasiu

 

Miercuri 07.04.2021.

Str. Michelangelo             

Str. Camil Petrescu                     

Str. Rene Brassey

Str. Traian Grozavescu

Str. Ludwig van Beethoven

Str. Martir Leontina Bînciu

 

Joi  08.04.2021.

Str. Nicu Filipescu

Str. Dimitrie Paciurea

Str. Nicolae Iorga

Intrarea Predeal

Str. Semenic

Str. Valeriu Braniște

 

Vineri  09.04.2021.

Str. Aurel Popovici

Str. București

Aleea Theodor Mihaly

Str. Martir Miroslav Todorov

Str. Titan

Str. Tapia

 

Sambata  10.04.2021.

Str. Victor Vlad Delamarina

Str. Mărășești

Str. Emanuil Ungureanu

Str. Eugeniu de Savoia

Str. Florimund Mercy

Str. Vasile Alecsandri.

 

02.04.2021

 Nota

  • În caz de vreme nefavorabilă, lucrarile vor fi  reprogramate.
  • În funcție de complexitatea situațiilor întâlnite  pe străzile pe care se efectuează operațiunile de salubrizare, intervalul orar 7.00 / 14.00,  poate fi decalat sau modificat.