Planuri urbanistice supuse dezbaterilor publice 2019

Primăria Municipiului Timișoara va organiza marti 11 iunie 2019, începând cu ora 12°°, la sediul municipalității, în Sala Consiliului Local al municipiului Timișoarade la etajul I, o dezbatere publică pe marginea următoarei documentații de urbanism:

Plan Urbanistic Zonal – PUZ – „Extindere si modernizare Spital Clinic Municipal de Urgenta Timisoara si parcare subterana”, str. Gheorghe Dima nr. 5, Timisoara, beneficiari SPITALUL MUNICIPAL DE URGENTA si MUNICIPIUL TIMISOARA, proiectant: SC ATELIER ARHITEXT SRL

Proces verbal

Primăria Municipiului Timișoara va organiza 12 august 2019, începând cu ora 14°°, la sediul municipalității, în Sala Consiliului Local al municipiului Timișoara de la etajul I, o dezbatere publică pe marginea unei documentații de urbanism.

P.U.Z. –  „CONSTRUIRE IMOBIL DE LOCUINTE COLECTIVE IN REGIM D+P+2E”, str. BUDAI DELEANU NR. 7 , Timișoara, beneficiar SOCEANU NICOLAE Si SOCEANU ELENA, proiectant SC TERNAR SRL

Proces-verbal

Primăria Municipiului Timișoara va organiza o dezbatere publică în data de 06.08.2019 (marți), la etajul 1, în Sala Consiliului Local al municipiului Timișoara, începând cu ora 14,00 a următoarei documentații de urbanism:

Plan Urbanistic Zonal – "Dezvoltare zona rezidențială: locuințe unifamiliale sau pentru maxim două familii", amplasament str. Nicolae D. Cocea nr. 66/a, Timișoara, jud. Timiș, beneficiar Foldvary Andras Peter, proiectant SC URBAN CONTROL.

Proces-verbal

Primăria Municipiului Timișoara va organiza 18 septembrie 2019, începând cu ora 14,00, la sediul Primăriei Municipiului Timișoara, în Sala Consiliului Local de la etajul 1, o dezbatere publică pe marginea unei documentații de urbanism:

Plan Urbanistic Zonal – ”LOCUINȚE COLECTIVE ȘI FUNCȚIUNI COMPLEMENTARE” Amplasament: Piața Avram Iancu nr. 6, str. Macilor nr. 1-3, str. Horia nr. 36

Proces-verbal

Primăria Municipiului Timișoara va organiza 17 octombrie 2019, începând cu ora 14,00, la sediul Primăriei Municipiului Timișoara, în Sala Consiliului Local de la etajul 1, o dezbatere publică pe marginea unei documentații de urbanism:

Primăria Municipiului Timișoara va organiza 30 octombrie 2019, începând cu ora 14,00, la sediul Primăriei Municipiului Timișoara, în Sala Consiliului Local de la etajul 1, o dezbatere publică pe marginea unei documentații de urbanism:

PUZ – ”ZONA SERVICII, SERVICII TURISTICE, EVENIMENTE si LOCUIRE COLECTIVA”; CALEA TORONTALULUI, Timișoara, întrucât din cauza unei defecțiuni tehnice, Dezbaterea publică din data de 17 octombrie 2019 nu a putut fi înregistrată.

Deasemenea vor fi prezentate materiale privind Planuri Urbanistice aprobate sau in curs de aprobare pentru zona Calea Torontalului.